استانداردهای محل نصب پکیج دیواری بوتان

  تاریخ نوشته: ۱۴ , آذر , ۱۳۹۷
دسته بندی: بوتان سنتر
    اشتراک گزاری:
استانداردهای محل نصب پکیج دیواری بوتان

استانداردهای محل نصب پکیج دیواری:

 

حجم فضای محل نصب پكيج (شوفاژ) ديواري بایستی دارای شرایط زیر باشد:

 

محل نصب دستگاه بایستی کلیه شرایط مورد نیاز دودکش را دارا باشند .
به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه نیاز به ۱ متر مکعب فضا است.

به عنوان نمونه دستگاهی که ۲۴ کیلو وات توان دارد به ۲۴ متر مکعب فضا نیاز دارد. در صورتی که حجم محل نصب دستگاه کمتر از حد مورد نیاز دستگاه باشد، بایستی فضای محل نصب دستگاه را به اتاق مجاور و یا فضای آزاد ارتباط داد که می توان بوسیله بریدن بالا و پایین درب اتاق به اندازه ۵ سانتیمتر و یا قراردادن هواکش های مشبک در بالا و پایین درب فضای محل نصب دستگاه را به اتاق مجاور به صورت دائماً باز ارتباط داد.

 

نکته کلیدی: چنانچه فضای محل نصب دستگاه کمتر از حد مورد نیاز دستگاه باشد و نیاز بود که فضای محل نصب دستگاه به اتاق مجاور و یا هوای آزاد ارتباط داده شود حتماً باید نوع ارتباط دائماً باز باشد. مثلا نمی توان از پنجره های قابل باز و بسته شدن و یا فن استفاده نمود، چون ممکن است که پنجره بدلیلی بسته شود و یا فن خراب شود و اکسیژن اتاق توسط دستگاه مصرف شده و باعث خفگی افرادی که در آن اتاق هستند بشود.

 

اکسیژن مورد نیاز دستگاه:

علاوه بر اینکه به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه به ۱ متر مکعب فضا نیاز می باشد، فضای اتاق محل نصب دستگاه نیز بایستی به محیط هوای آزاد بیرون از اتاق محل نصب دستگاه یک دریچه یا پنجره دائماً باز ارتباط داشته باشد تا اکسیژن مورد نیاز دستگاه از محیط بیرون از اتاق محل نصب دستگاه تامین گردیده و هم در صورت نشتی احتمالی، گاز در محیط اتاق جمع نشود.

 

استانداردهای محل نصب پکیج دیواری بوتان

استانداردهای محل نصب پکیج دیواری بوتان

 

محلی که برای نصب پکیج دیواری بوتان انتخاب می کنیم باید دارای شرایط زیر باشد:

 

۱٫در بالای اجاق گاز و سایر وسایل گرمازا نباشد.

۲٫ حداقل فاصله ی دستگاه از دیوار مقابل یک متر باشد.

۳٫ حداقل فاصله از دیوار یا کابینت مجاور از طرفین ۱۵ساتی متر باشد.

۴٫ حداقل فاصله از کف تا زیر پکیج ۱۲۰سانتی متر باشد.

۵٫ حداقل فاصله ی عمودی از کلاهک تعدیل پکیج تا دریچه دودکش باید ۳۰ سانتیمتر باشد.

۶٫ هرگز نباید کلاهک تعدیل پکیج دیواری را به دریچه دودکش داخل دیوار نصب نمود و حداقل ۳۰ سانتیمتر پایین تر از دریچه دودکش نصب گردد و هر چه بتوان دستگاه را نسبت به دریچه دودکش پایین تر نصب گردد بهتر است. زیاد شدن فاصله پکیج به دریچه باعث زیاد شدن مکش دستگاه می شود.

۷٫ در صورتیکه قصد خرید پکیج دیواری دودکش دار دارید و می خواهید پکیج را در داخل کابینت نصب کنید، حتما توجه کنید که دستگاه برای احتراق نیاز به اکسیژن دارد و حتما باید درب کابینت کرکره ای باشد تا پکیج، اکسیژن مورد نیاز خود را از محیط دریافت کند.

 

 

برچسب‌ها,

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر