انواع وسایل گازسوز از دید تخلیه دود و تهویه

  تاریخ نوشته: ۱۱ , آذر , ۱۳۹۷
دسته بندی: بوتان سنتر
    اشتراک گزاری:
انواع وسایل گازسوز از دید تخلیه دود و تهویه

انواع وسایل گازسوز از دید تخلیه دود و تهویه:

 

در این مطلب قصد داریم انواع وسایل گازسوز از دید تخلیه دود و تهویه را توضیح دهیم:

 

انواع وسایل گازسوز:

 

وسیله گاز سوز نوع A:

در این نوع از گازسوزها، هوای مورد نیاز احتراق از محل نصب دستگاه تامین می¬شود و محصولات احتراق نیز در همان فضا وارد می شود مانند اجاق گازهای خانگی.

 

وسیه گازسوز نوع B:

در این نوع، هوای مورد نیاز برای احتراق از داخل اتاقی که دستگاه در آن قرار دارد، تامین می شود و محصولات احتراق بوسیله دودکش به خارج هدایت می شود.

 

B23 : B همانطور که گفته شد، نشان دهنده آن است که دستگاه هوای احتراق را، از داخل اتاق تامین می کند.

 

۲: نشان دهنده نحوه دودکشی می باشد.

 

۳: فن در زیر محفظه احتراق قرار دارد و این فن باعث تامین هوای احتراق می شود و باعث راندن دود در دودکش می شود عدد ۲ به معنی آن است که فن در بالای محفظه احتراق قرار می گیرد و کار تامین هوا و خروج دود را انجام می دهد و عدد ۱ نشان دهنده آن است که خروج دود بصورت طبیعی انجام می گیرد.

وسیله گازسوز نوع C: پکیج های نوع C، پکیج هایی هستند که مسیر احتراق آنها درزبندی شده است و هوای لازم برای احتراق دستگاه از بیرون اتاق تامین و دود توسط دودکش به بیرون هدایت می شود.

 

 

انواع وسایل گازسوز از دید تخلیه دود و تهویه

انواع وسایل گازسوز از دید تخلیه دود و تهویه

 

برای روشن شدن موضوع به مثل C52 توجه نمایید:

 

C: هوای لازم برای احتراق، از بیرون تامین می شود.

 

۵: در اینجا شماره ها از ۱ تا ۸ می باشد که توضیح تمام شماره ها در شکل بیان شده است. شماره ۵ بیانگر این موضوع می باشد که دو لوله مجزا به دستگاه پکیج متصل می باشد. یکی برای خروج دود و دیگری برای ورود هوای تازه به دستگاه برای احتراق.

 

۲: در این جا شماره ها از ۱ تا ۳ می باشد. شماره ۱ به معنی آن است که دود بصورت طبیعی و بدون اجبار از دودکش خارج می¬شود. شماره ۲ بیانگر آن است که فن در بالای محفظه احتراق قرار دارد و باعث خروج اجباری دود می گردد که این عمل موجب مکیدن هوا به سمت محفظه احتراق می شود.

 

عدد۳ : به این موضوع اشاره دارد که فن در زیر محفظه احتراق نصب شده و باعث مکش هوای تازه از بیرون ساختمان به محفظه و در نهایت موجب می¬شود که دود با فشار به خارج ساختمان هدایت شود.

 

C1: پکیج با محفظه احتراق بسته که از طریق کانال-های خود به دیوار یا سقف متصل می شود. دهانه های این کانال ها یا هم مرکز و یا نزدیک هم هستند و در شرایط یکسانی نسبت به وزش باد قرار دارند.

 

C2: کانال های خروج دود و تامین هوای دستگاه به یک کاناال مشترک، متصل هستند.

 

C3: دهانه کانال های دستگاه هم مرکز و یا نزدیک یکدیگر هستند تا شرایط یکسانی نسبت به وزش باد داشته باشند و بصورت عمودی نصب می گردد.

 

C4: از طریق کانال های دستگاه به کانال مشترکی متصل هستند که این کانال مشترک شامل یک کانال برای خروج دود و کانال دیگر برای تامین هوای احتراق می باشد. دهانه این کانال ها هم مرکز و یا نزدیک به هم هستند تا در شرایط یکسان باد قرار داشته باشند.

 

C5 : دستگاه از طریق دو کانال مجزا یکی برای تامین هوای احتراق و دیگری برای خروج دود در مکان هایی که بعضا دارای فشار متفاوت هستند، در نظر گرفته می شود.

 

C6: این پکیج جهت تامین هوای مورد نیاز احتراق و همچنین خروج دود به سیستم مستقلی که مورد تایید قرار گرفته است، متصل می شود.

 

C7: این دستگاه توسط کانال های عمودی خود و توسط کلاهک تعدیل که در فضای زیر شیروانی قرار گرفته است به دودکش ثانویه دیگری متصل می گردد. لازم به ذکر است که هوایت مورد نیاز از فضای زیر شیروانی تامین می شود.

 

C8: در این نوع، یک کانال برای خروج دود در نظر گرفته می شود که می¬تواند به یک کانال مشترک و یا اختصاصی متصل می شود و کانالی دیگر برای تامین هوای احتراق به دیوار خارجی متصل می گردد

برچسب‌ها:

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر