تعمیر برد پکیج دیواری بوتان در کرج

  تاریخ نوشته: ۲۸ , آبان , ۱۳۹۷
دسته بندی: پکیج
    اشتراک گزاری:
تعمیر برد پکیج دیواری بوتان در کرج

اگر برد پکیج را باز کردید تعمیرات انجام نمی شود

 

در این مطلب قصد داریم درباره چگونگی تعمیر برد پکیج دیواری بوتان توضیحاتی را ارائه کنیم.

 

تعمیر برد پکیج دیواری بوتان در کرج

 

از جمله تعمیراتی که برای مشتریان جدید بوتان امکان دارد به وجود بیاید تعمیر برد می باشد

مشتریان قدیمی پکیج بوتان به این مشکل بر نمی خوردند زیرا به جای برد از از قطعات مثل ترموستات، آکوستات و … استفاده می‌شد و خرابی و تعمیرات مربوط به همان قطعات بود.

درون پکیج‌های جدید از برد استفاده‌شده است و دستگاه دارای یک یا چند برد می‌باشد و در صورت بروز مشکل به‌جای تعمیر قطعاتی مثل ترموستات، آکوستات و … به تعمیر برد پکیج بوتان نیاز خواهید داشت.

 

بردهای پکیج های دیواری بوتان:

امروزه در پکیج‌ها به‌جای استفاده از قطعات مکانیکی از انواع و اقسام بردهای الکترونیکی استفاده می‌کنند در نتیجه به دلیل اینکه بیشتر کارهای مربوط به هر یک از قطعات از جمله جرقه زن و حسگر و پمپ و شیر گاز و … توسط برد کنترل می‌شود با بروز مشکل و خرابی درصد بسیاری از خرابی‌های پکیج بوتان با تعمیر برد پکیج بوتان حل خواهد شد. وظایف و نیازهایی که مصرف‌کننده دارد توسط بردها انجام می‌شود.

برخی از شرکت های تولید کننده پکیج با توجه به نیاز مشتری در محصولات خود از دو یا چند برد استفاده می کنند.

معمولا در پکیج‌هایی که دارای صفحه‌نمایش دیجیتال می‌باشند از یک برد که همان برد کنترل است استفاده‌ شده است. تعمیر برد پکیج بوتان از تخصص‌های مرکز تعمیرات ایران برد می‌باشد.

در بعضی از موارد بردهای پکیج بوتان را می‌توان با توجه به توان و نوع کار و نوع تهویه تغییرات دلخواهی را بر اساس خواسته کاربران تغییراتی رو آن اعمال کرد. اعمال تغییرات بر روی بردها به خاطر پیشرفته بودن برد می‌باشد.

بعضی از برندها و کارخانه‌های سازنده از یک برد اصلی در ساخت استفاده می‌کنند این شرکت‌ها معتقد این عمل از لحاظ اقتصادی به‌صرفه‌تر است و هم اینکه کارایی راحت‌تری دارند.

 

آیا تعمیر بردهای برای مشتریان پکیج بوتان به‌صرفه می باشد؟

سوال تمام مشتریان ما این است که آیا تعمیرات برد الکترونیکی به صرفه می باشد یا خیر؟ بوتان ازجمله برندهای معروف است که در زمینهٔ ساخت و تولید پکیج فعالیت می‌کند.با توجه به قدمت و اعتباری که دارد در تولید و ساخت پکیج‌های خود از قطعات شرکت‌های معتبر ایتالیایی استفاده می‌کند.

 

خرابی‌های پکیج دیواری بوتان که به برد ربط دارد:

پکیج بوتان روشن نمی‌شود: زمانی که پکیج بوتان روشن نمی‌شود و یا در صورت روشن شدن هیچ‌گونه عملیات و واکنشی صورت نمی‌گیرد عوامل متعددی می‌تواند داشته باشد یکی از عوامل آن خرابی و سوختگی برد کنترل پکیج بوتان می‌باشد.

دستگاه چراغ‌قرمز ثابت را نشان می‌دهد و پکیج خاموش می‌شود: این مشکل نیز می‌تواند علاوه بر موارد دیگر مربوط به سوختگی برد کنترل پکیج باشد .

توجه داشته باشید قبل از تعمیر برد ابتدا سایر عوامل چک گردد چنانچه سایر قطعات سالم بود و مشکلی نداشت آخرین گزینه مربوط به بردهای الکترونیکی هست که عیب‌یابی بردهای الکترونیکی پکیج کاری تخصصی می‌باشد.

جرقه نزدن و روشن نشدن پکیج: جرقه نزدن پکیج اگر با بررسی گاز و کنترل قسمت‌های دیگر برطرف نشد مشکل مربوط به برد جرقه زن می‌باشد. بردهای جرقه زن در همه مدل‌ها وجود ندارد. در مدل‌هایی که برد جرقه زن وجود ندارد مربوط به برد اصلی می‌باشد.

خاموش شدن پکیج بوتان: خاموش شدن پکیج دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد. دلایلی از قبیل قطعی گاز ورودی، قطعی برق و دلیل دیگر خرابی برد کنترل پکیج می‌باشد.

 

تعمیر برد پکیج دیواری بوتان در کرج

تعمیر برد پکیج دیواری بوتان در کرج

 

هزینه تعمیر برد پکیج بوتان چقدر است؟

خرابی در پکیج‌ها متفاوت می‌باشد این خرابی در پکیج‌های مختلف با توجه به اینکه ایراد در کدام قسمت از پکیج رخ‌داده است و کدام قسمت از برد اصلی نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه دارد هزینه تعمیر را مشخص می‌کنند.

هزینه تعمیر در موارد مختلف متفاوت است زیرا از طرفی مشکلات پکیج‌ها یکسان نیست و از طرف دیگر پکیج در مدل‌های مختلف متفاوت است مثلاً بعضی از مدل‌ها دارای چند برد می‌باشند و غیر از برد اصلی بردهای دیگری نیز دارند و در بعضی دیگر مخصوصاً مدل‌هایی که دارای صفحه‌نمایش می‌باشند فقط برد کنترل وجود دارد و بردها با هم ادغام‌ شده‌اند.

 

هزینه تعمیر هر یک از برد ها متفاوت است. هزینه تعمیر بعد از مشخص شدن عیب و قطعات مورد تعویض یا تعمیر مشخص می‌شود.

 

انواع برد در پکیج دیواری بوتان:

همان‌طور که می‌دانید در پکیج‌های جدید از بردهای الکترونیکی استفاده‌شده است. تعداد و مدل بردها در برندها و مدل‌های مختلف متفاوت می‌باشد.

در ساختار پکیج بوتان از انواع و اقسام مختلف بردهای الکترونیکی استفاده‌شده است از جمله برد جرقه زن، برد کنترل و … معمولاً بردهای جرقه زن را در بعضی از مدل‌ها با برد اصلی ادغام می‌کنند.

بعضی از پکیج‌ها نیز هستند که دارای برد جرقه زن جداگانه هستند ولی تعداد این دستگاه‌ها نسبت به دستگاه‌هایی که برد آن‌ها ادغام‌شده‌اند کمتر است.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
تعمیر برد پکیج دیواری بوتان در کرج
برچسب‌ها:, , ,

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر