تعمیر مبدل پکیج دیواری بوتان در کرج

  تاریخ نوشته: ۰۱ , آذر , ۱۳۹۷
دسته بندی: پکیج
    اشتراک گزاری:
تعمیر مبدل پکیج دیواری بوتان در کرج

تعمیر مبدل پکیج دیواری بوتان در کرج:

 

در این مطلب قصد داریم درباره چگونگی تعمیر مبدل پکیج دیواری بوتان توضیحاتی را ارائه کنیم:

 

یکی از دلایل اساسی در خرابی مبدل های پکیج رسوب گیری نکردن به موقع آن می باشد.در مواقعی که رسوب گیری پکیج به طور کامل و صحیح انجام نگیرد رسوب در لوله ها باقی می ماند و منجر به وارد کردن فشار به مبدل و در نتیجه خراب و یا سوراخ شدن آن می شود.

 

مبدل اصلی

پکیج‌های معمول بر اساس نوع خود دارای مبدل‌های اصلی متفاوتی هستند که در دو دسته تک مسیره و دو مسیره قرار می‌گیرند. جنس این مبدل‌ها از مس است که پارامترهای تعیین‌کننده در این مبدل‌ها به قرار زیر است:

۱٫ تک مسیره یا دو مسیره بودن

۲٫ تعداد لوله‌ها (۵ لوله، ۶ لوله و .)

۳٫ تعداد فین‌های تعبیه‌شده روی لوله‌ها و ضخامت فین‌ها

۴٫ نوع اتصال ورودی و خروجی‌ها

۵٫ ابعاد مبدل

 

 لوله تک‌مبدل

در مبدل‌های حرارتی تعداد تیغه‌های متصل‌کننده که به آن فین گفته می‌شود، بسیار مهم است. این که هر چقدر تعداد پره‌های فین بیشتر باشد گرمای بیشتری را از شعله دریافت می‌کند، اما می‌تواند انسدادی در مسیر عبور جریان دود ایجاد کند.

به همین خاطر در دستگاه‌های فن‌دار از مبدل‌هایی استفاده می‌شود که تعداد پره‌های فین آن‌ها نسبت به دستگاه‌های بدون فن بیشتر است تا در زمان عملکرد فن و خروج محصولات احتراق با سرعت زیاد مقدار بیشتری از گرمای شعله جذب مبدل شود.

 

تعمیر مبدل پکیج دیواری بوتان در کرج

تعمیر مبدل پکیج دیواری بوتان در کرج

طریقه تست مبدل تک‌ منظوره و دو‌ منظوره

 

برای تست مبدل دو منظوره می‌بایست یکی از مدارها را تحت فشار هوا قرار داد و مبدل را در یک ظرف پر از آب گذاشته و در صورت ایجاد حباب از طرف مبدل نشانه وجود سوراخ در آن است و اگر حباب از داخل لوله‌های مدار مخالف باشد مسیرهای آب از داخل مبدل به یکدیگر راه پیدا کرده‌اند و دیگر قابل تعمیر نمی‌باشد.

برچسب‌ها:,

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر