تعمیر مشعل ابگرمکن دیواری بوتان

  تاریخ نوشته: ۰۷ , آذر , ۱۳۹۷
دسته بندی: ابگرمکن
    اشتراک گزاری:
تعمیر مشعل ابگرمکن دیواری بوتان

تعمیر مشعل ابگرمکن دیواری بوتان:

 

گرفتن دوش با یک جریان آب پرفشار و داغ می تواند تمام خستگی های روزمره را از بدن بزداید. اما ممکن است شما نیز با مشکل روشن نشدن آبگرمکن در برخی از موارد مواجه شده، و در صدد یافتن علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری بر آمده باشید.

تعمیرات آبگرمکن ها معمولا ساده هستند و اغلب کاربران عیب یابی و تعمیر آبگرمکن های دیواری را امری ساده می پندارند که نیازی به پرداخت هزینه چندانی ندارد.

بله، شاید در صورت مشخص بودن عیب پکیج مربوطه، رفع و تعمیر آن نیاز به زمان یا حتی تخصص آنچنانی نداشته باشد، اما همین عیب یابی و تشخیص مشکل سیستم، خود می تواند موضوع حساس و گاه پیچیده ای باشد.

 

علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری:

برای اینکه علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری را مورد بررسی قرار داده و رفع عیب نماییم، لازم است ابتدا نوع اختلال به وجود آمده را آنالیز نماییم.

روشن نشدن آبگرمکن دیواری می تواند جهات و جنبه های مختلفی داشته باشد. گاه بالکل استارتی در سیستم نمی خورد، اما بعضی وقت ها آبگرمکن در حالت عادی روشن است ولی مشعل نمی تواند روشن شده و عمل گرمایش سیال را انجام دهد. در زیر، سه حالت اصلی روشن نشدن آبگرمکن های دیواری مورد بررسی قرار گرفته است.

 

جرقه نزدن الکترود جرقه زن آبگرمکن دیواری:

با وجود اینکه جرقه زن ها سیستم هایی بسیار ساده ای به نظر می رسند اما وظایف مهمی را در آبگرمکن های دیواری ایفا می کنند. این سیستم ها خود دارای پارامترهای استانداردی هستند که عدم رعایت آنها می تواند مانع از ایجاد جرقه و روشن شدن آبگرمکن شود.

برای مثال، فاصله استاندارد نوک الکترود از سطح مشعل در حدود ۹ میلیمتر است که در صورت افزایش، سیستم دچار مشکل خواهد شد.

 

 

تعمیر مشعل ابگرمکن دیواری بوتان

تعمیر مشعل ابگرمکن دیواری بوتان

 

عدم روشن شدن شمعک آبگرمکن:

این عیب بدین صورت اتفاق می افتد که با فشار دادن ولوم، گاز خارج شده و جرقه زن آبگرمکن عمل می نماید. اما مشعل روشن نشده یا بلافاصله خاموش می گردد. روشن نشدن شمعک می تواند ناشی از گرفتگی مجرای نازل شمعک، گرفتگی صافی شمعک یا بسته بودن شیر پروانه ای باشد.

هرکدام از این موارد به سهولت قابل رفع هستند. البته برای رسوب زدایی و تمیزکاری نازل شمعک نباید از سوزن و … استفاده کرد چرا که قطر این نازل طبیعتا بسیار ریز است و عدم دقت می تواند سبب خرابی آن گردد. اما در صورتی که شمعک روشن می شود، ولی پس از رها کردن ولوم مجددا خاموش می گردد و روشن نمی ماند، لازم است موارد بخصوصی بررسی شوند.

 

مراحل تعویض واشر پلاستیکی دیافراگم:

۱٫ شیرهای ورودی گاز و آب سرد را ببندید.
۲٫ تمامی اتصالات مربوطه از قبیل لوله های مسی، شیلنگ های پرسی و گاز و … را از آبگرمکن جدا نمایید.
۳٫ در صورت مبتدی بودن ابتدا لازم است آبگرمکن را از دیوار جدا کرده و روی زمین قرار دهید.
۴٫ با استفاده از پیچ گوشی چهارسوی مناسب پیچ های کاربراتور را باز کنید.
۵٫ واشر قدیمی کاربراتور را با واشر جدید جایگزین نمایید.
۶٫ کاربراتور، پیچ ها، اتصالات و … را درست مثل قبل جا زده و آبگرمکن را در محل خود نصب نمایید.

برچسب‌ها, , ,

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر