راهنمای تنظیم فشار بار پکیج دیواری بوتان

  تاریخ نوشته: ۰۸ , مهر , ۱۳۹۷
دسته بندی: پکیج
    اشتراک گزاری:
راهنمای تنظیم فشار بار پکیج دیواری بوتان

راهنمای تنظیم فشار بار پکیج دیواری بوتان

راهنمای تنظیم فشار بار پکیج دیواری بوتان آیا عقربه فشار پکیج بیش از حد بالا رفته ؟

اگر پکیج شما در حال کار کردن است و فشار بالا رفته است احتمالا نباید خیلی نگران باشید. به احتمال زیاد ایراد کلی در پکیج شما وجود ندارد و شما قادر خواهید بود که فشار دستگاه را تا حد نرمال و توصیه شده سازنده بدون خاموش کردن پکیج پایین بیاورید. پس بیایید کمی در مورد علت آن اطلاعات کسب کنیم.

دلایل بالا رفتن فشار پکیج؟

ما همیشه میگوییم بهترین حالت برای کارکرد پکیج مستقل از نوع برند حوالی ۱ bar می باشد, البته این مقدار برای زمانی مناسب است که پکیج شما خاموش می باشد و رادیاتور ها سرد می باشند. زمانی که پکیج شما روشن می شود و شروع به گرم کردن آب داخل خود میکند حجم آب به علت گرم شدن زیاد می شود و باعث می شود عقربه نشان دهنده فشار دستگاه یا همان بارومتر بالا رود.

 

البته قطعاتی در پکیج مانند منبع انبساط وجود دارند که وظیفه آنها جلوگیری از بالا رفتن فشار می باشد. اما گاها پیش می آید که منبع انبساط بخوبی کار خود را انجام ندهد یا مقدار آب داخل دستگاه از حد خود بالاتر رود. نگران نباشید در تمامی پکیج های دیواری یا زمینی قطعه ای بکار برده می شود که این اضافه فشار را به بیرون تخلیه میکند.

چطور فشار پکیج دیواری را پایین بیاوریم؟

اگر شما مقاله بالا بردن فشار پکیج را مطالعه کرده باشید و ناخواسته شیر پرکن دستگاه را باز گذاشته باشید یا به هر دلیل شیر پرکن دستگاه باز مانده باشد فشار دستگاه مرتبا بالا میرود.

شما به راحتی می توانید با باز کردن پیچ هواگیری یکی از رادیاتورهای متصل به پکیج فشار پکیج را تا حد توصیه شده پایین بیاورید و مشکل را حل کنید. مراقب باشید بعد از اتمام این فرآیند حتما شیر هواگیر رادیاتور را ببندید.

 

بعضا دیده شده که مشتریان به توصیه سرویسکاران شیر اطمینان پکیج را جهت پایین آوردن فشار پکیج باز میکنند. این امر کاملا اشتباه است.

دلیل این است که شیر های اطمینان حتی اگر بهترین کیفیت را داشته باشند بعد از باز شدن ممکن است به چکه کردن بیفتند و آنگاه دائما فشار دستگاه شما کم خواهد شد.

در صورتیکه یا انجام اقدامات فوق مشکل پکیج شما حل نشد می توانید از گروه بوتان سنتر درخواست یک تکنیسین تعمیرات جهت بررسی و رفع مشکل بوجود آمده کنید.

 

چطور فشار آب پکیج را بالا ببریم؟

حالا اگر فشار دستگاه کم شده باشد و نیاز باشد فشار دستگاه را بالا ببرید راحت‌ترین و عمومی‌ترین راه روش زیر است:

سیستم گرمایش را خاموش کنید تا سرد شود….
میزان فشار واقعی دستگاه را مشاهده نمایید….

حالا شیرپرکن را که در زیر دستگاه است را باید باز کنید. توجه داشته باشید که این شیر در کنار شیر رفت پکیج قرار گرفته است. والو کوچک آبی و یا مشکی رنگی دارد و بر جهت عکس عقربه‌های ساعت باز می‌شود. میزان باز کردن شیرپرکن کاملا بسته به میزان کم بودن فشار دستگاه دارد. اگر دستگاه کمتر از یک بار فشار داشت تا انتها شیرپرکن را باز کنید تا زود فشار تامین شود ولی اگر تنها یکی دو دهم بار کم داشت نیازی نیست شیر را تا انتها باز کنید. یکی دو دور باز کردن کفایت می‌کند.

 

راهنمای تنظیم فشار بار پکیج دیواری بوتان

به خوبی به عقربه مانومتر نگاه کنید تا زمانی که به ۱٫۵ بار رسید بلافاصله شیر را ببندید.
اگر فشار بیش از ۱٫۵ بار شد برای پایین آوردن فشار پکیج از یکی از روش‌های فوق الذکر استفاده کنید تا فشار بر روی ۱٫۵ تنظیم شود.

 

در انتها باز هم متذکر می‌شوم که نیاز به تامین و بالا بردن فشار پکیج و یا کم کردن فشار پکیج نیاز بسیار کمی است. شما نباید این کار را مرتبا انجام دهید. اگر مرتبا فشار پکیج را کم و زیاد کنید آب داخل مدار گرمایش هم مرتبا تعویض می‌شود و این کار باعث بالا رفتن ریسک رسوب گرفتن مدار گرمایش می‌شود بخصوص اگر آب منطقه شما از نوع آب سخت باشد.راهنمای تنظیم فشار بار پکیج دیواری بوتان

دلایلی که می تواند باعث بالا رفتن فشار در پکیج:

خرابی منبع انبساط
گرفتگی لوله رابط منبع انبساط
رسوب گرفتن مدارها و یا گرفتن یکی از مدارهای منبع انبساط
خرابی شیر بای پاس
خرابی کلید حرارتی

خرابی شیرپرکن پکیج
خرابی شیر اطمینان پکیج
خرابی برد کنترل
خرابی پمپ سیرکولاتور

 

راهنمای تنظیم فشار بار پکیج دیواری بوتان

Summary
Review Date
Reviewed Item
راهنمای تنظیم فشار بار پکیج دیواری بوتان
Author Rating
51star1star1star1star1star
برچسب‌ها:, ,

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر