سرو و صدای نامناسب پکیج بوتان

  تاریخ نوشته: ۰۸ , مهر , ۱۳۹۷
دسته بندی: بوتان سنتر
  اشتراک گزاری:
سرو و صدای نامناسب پکیج بوتان

علت سر و صدای زیاد پکیج

سرو و صدای نامناسب پکیج بوتان:  هر پکیج تشکیل شده از قطعات مختلف است که عدم عملکرد صحیح در هر کدام ممکن است باعث ایجاد سر و صدا در دستگاه شود. پس برای رفع این مشکل ابتدا باید تشخیص بدهیم… که این صدا از کجا تولید می شود. در ادامه به چند قطعه اصلی که می توانند..

عامل ایجاد صدا شوند اشاره شده و راه حل هایی برای رفع این مشکل ارایه می دهیم.

فن:

کاربرد اصلی فن در پکیج ایجاد مکش است که هوای گرم و دود را به سمت دودکش می کشاند، گاهی اوقات بخاطر سنگینی و ناخالصی در اثر دوده گذاری روی پروانه ها ، فن صدای آزار دهنده ای ایجاد می کند، برای رفع این مشکل فن و پروانه را کاملا تمیز کنید. علاوه بر آن از محکم بودن فن در جای خودش مطمئن شوید و همچنین عایق صوتی به کار رفته در آن را نیز چک کنید.

مبدل اصلی پکیج:

مبدل اصلی که تشکیل شده از لوله های مارپیچ است توسط شعله گرم شده و آب گرم را تامین می کند.گاهی اوقات در اثر رسوب گرفتگی در این قسمت ممکن است صدا ایجاد شود.برای رفع این مشکل ابتدا باید مبدل را تست کنید.و فشار ورودی و خروجی آب را اندازه گیری کنید که اگر در فشار خروجی آب تفاوتی وجود داشت باید مبدل تعویض شده یا رسوب زدایی شود.

(این کار احتیاج به دستگاه مخصوصی به نام پاورفلو power flow است که اصولا تعمیر کاران حرفه ای آن را دارند.همچنین اسید مخصوصی که برای این کار استفاده می شود دیسکلر نام دارد که دارای خاصیت اسیدی شدیدی است و باید با احتیاط استفاده شود.)

فشار گاز نا مناسب:

فشار نامناسب گاز ، همچنین تنظیم نبودن شیر ماژوله گاز ، مخصوصا وقتی که شعله بلند است گاهی باعث ایجاد صدا می شود که برای رفع این مشکل باید شیر ماژوله را تنظیم کرد.

سوپاپ های شوفاژ:

سوپاپ ها که در پکیج مانند یک شیر اتوماتیک عمل می کنند گاهی با ایجاد مشکل باعث ایجاد سر و صدا در پکیج می شوند. برای رفع این مشکل سالم بودن سوپاپ ها و اوررینگ ها توسط تعمیرکار باید چک شود.سرو و صدای نامناسب پکیج بوتان

وجود هوا در مدار:

صدای ناشی از وجود هوا در مدار مشکلی رایج است. برای رفع این مشکل، مدار باید هواگیری شود. برای این کار ابتدا آب مدار گرمایش را با آچار هواگیری تخلیه کنید و بنا به نیاز، محلول های inhibitor یا additive را اضافه کنید.

شیر پرکن پکیج:

شیر پرکن شیری است که در مسیر ورود آب سرد به قسمت مکش پمپ ، ( در مسیر برگشت آب رادیاتور به پکیج ) قرار می گیرد و وظیفه دارد تا مدار گرمایشی را از آب پر کند.

در مواردی اصطلاح «خشک کار کردن» برای پکیج استفاده می شود که به زمانی گفته می شود که فشار مدار اولیه کم است و یا مدار بدون آب کار می کند که برای رفع این مشکل باید از شیر پر کن برای تزریق آب به مدار گرمایشی استفاده شود.

نا صاف بودن محل نصب:

با اینکه این مشکل جزیی به نظر می رسد اما گاهی ناصاف بودن محل نصب پکیج باعث ایجاد سر و صدا می شود.همچنین خم شدن قاب پکیج و چسبیدن آن به بدنه می تواند ایجاد سر و صدا کند.

پمپ:

پمپ، آب سیستم را از مسیر برگشت رادیاتور مکش می کند و آن را به قسمت رفت رادیاتور دهش می دهد.صداهای ضربه ای گاهی از پکیج شنیده می شود که به احتمال زیاد این صداها ناشی از پمپ هستند.

سرو و صدای نامناسب پکیج بوتان

 

در این مورد باید برای پمپ ضربه گیر نصب شود تا صدا کاهش یابد، در ادامه اگر این کار جواب نداد باید سرعت پمپ بررسی شود تا بیش از حد معمول نباشد.همچنین حجم آب ورودی با قطر لوله ها باید همخوانی داشته باشد چرا که این مورد نیز می تواند عامل ایجاد سر و صدا باشد.

سرو و صدای نامناسب پکیج بوتان

Summary
Review Date
Reviewed Item
سرو و صدای نامناسب پکیج بوتان
Author Rating
51star1star1star1star1star
برچسب‌ها:,

2 دیدگاه


 • محمود

  ۰۸ , آبان , ۹۸

  سلام کاش نوع صداها رو ذکر می‌کردید مبدل پکیج رو تازه عوض کردیم پکیج صدایی مثل پیچیدن باد در آبگرمکن تولید میکنه و اگر رادیاتورهای هال بسته باشه یا دما رو کمتر از شصت تنظیم کنیم دو سه ساعت بعد فشار صفر میشه و چراغ چشمک زن قرمز روشن میشه و بعد ثابت میشه که باید ریست کنیم و فشار رو بین یک و دو تنظیم کنیم

  • sara sara

   ۱۴ , آبان , ۹۸

   سلام امکان درخواست شما در یک وبلاگ نیست نوع صدا رو نمیشه مانند مطلب مرقوم کرد

دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر