سریز کردن آب از پکیج بوتان

  تاریخ نوشته: ۰۸ , مهر , ۱۳۹۷
دسته بندی: بوتان سنتر
    اشتراک گزاری:
سریز کردن اب از پکیج بوتان

سریز کردن آب از پکیج بوتان

علت وجود نشتی و یا علت آب دادن پکیج

سریز کردن آب از پکیج بوتان سیستم کاری پکیج به این شکل است که توسط یک مبدل و یا دو مبدل کار گرمایش آب برای مصارف گرمایشی و مصرفی هر دو انجام می دهد. صرف نظر از اینکه حجم و اندازه پکیج چقدر است و یا پکیج از نوع تک مبدله است و یا دو مبدله دلایل زیادی نمی تواند باعث آب دادن پکیج بشود.

عمده ترین دلایلی که می تواند باعث سر ریز شدن آب از پکیج و یا به اصطلاح نشتی آب در پکیج شود عبارتند از:

عدم آب بندی درست اتصلات زیر پکیج
سوراخ شدن و یا ترک خودن یکی از مبدل ها
پاره شدن لوله و یا اتصالات درون دستگاه
خراب شدن شیر تخلیه دستگاه
نشتی آب از ناحیه پمپ پکیج
نشتی آب از محل شیر پرکن دستگاه
عدم آب بندی درست اتصالات زیر پکیج

برای نصب پکیج به غیر از شیلنگ های پیسواری که به خود دستگاه نصب می شود اتصالات دیگر هم مانند زانو، چپقی، سختی گیر و … هم در زیر دستگاه اتصال داده می شود.

هر یک از این اتصالات اگر به خوبی آب بندی نشده باشند به راحتی می توانند باعث آب دادن شدن و این گمان را به وجود بیاورندکه آب از زیر دستگاه جای شده است.

 

در نظر داشته باشید که این مشکل در زمان تعمیر پکیج، سرویس پکیج در زمان های مختلف و یا در همان زمان نصب پکیج بیشتر دیده می شود ولی گاها به دلیل بالا رفتن دمای آب و یا پوسیدگی هم این اتفاق ممکن رخ دهدسریز کردن آب از پکیج بوتان

در این حالت باید اتصال را شناسایی کنید و با تماس با یک لوله کش خبره و یا سرویسکار پکیج از او بخواهید که برای رفع نشتی اقدام کند. خودتان هم می‌ توانید با بستن شیر ورودی دستگاه و خروجی دستگاه پکیج و بعدا شیر ورودی آب ساختمان اتصال مربوطه را باز و تعویض کنید.

سریز کردن آب از پکیج بوتان

سوراخ شدن و یا ترک خوردن یکی از مبدل ها

در پکیج تک مبدله گاها پیش می آید که به دلیل سوراخ شدن یکی از راه های ورودی و حرکت آب در پکیج آب مصرفی و یا آب رادیاتور ها بدون دلیل داغ می شوند و هیچ نشتی آبی هم در پکیج دیده نمی شود. اما گاها با سوراخ شدم بخصوص بدنه بیرونی مبدل این نشتی خود را با نشان دادن قطراتی در زیر دستگاه نشان می دهد.

 

اما در پکیج های دو مبدل این اتفاق شایع تر است و با سوراخ شدن یکی از مبدل ها به راحتی آب از دستگاه بیرون می ریزد.

سریزکردن آب از پکیج بوتان

 

در زمان استفاده از سیستم گرمایشی دستگاه باید حسابی دقت کنید که در زمان نشتی این موضوع باعث افت فشار دستگاه نشود. در چنین شرایطی احتمال دارد نشتی آب پکیج باعث تخلیه مدار گرمایش و افت فشار دستگاه شود. اگر این حالت رخ داده باید تا رفع عیب دستگاه را خاموش کنید.

 

اما اگر نشتی از مدار مصرفی آب گرم دستگاه باشد معمولا افت و یا افزایش فشار در دستگاه پکیج مشاهده نمی شود و اغلب در زمان هایی که برای استفاده از آب مصرفی شیری در داخل خانه باز می شود این نشتی بیشتر می شود.

پاره شدن لوله و یا اتصالات درون دستگاه

در درون پکیج معمولا انتقال آب در بین مبدل اولیه و ثانویه و یا حرکت آب در مدارهای مختلف دستگاه پکیج برای عملیات های مختلف به غیر از مبدل ها از بین لوله ها و اتصالات دیگر انجام می شود. جنس این لوله ها اغلب برنجی است و به این راحتی دچار نشتی و خرابی نمی شوند.

 

عمده ترین دلیل نشتی از زیر پکیج که عامل آن این اتصالات باشند خراب شدن اورینگ و یا واشر در بین این اتصالات بر اثر حرارت زیاد دستگاه پکیج می باشد. اما گاها نیز به دلیل ضربه خوردن و یا رسوب گرفتن این لوله ها ترک و یا ترک هایی در بین لوله ها ایجاد می شود که باعث نشتی در دستگاه می شود.

 

در این حالت برای تعمیر پکیج باید لوله ای که دچار نشتی شده شناسایی و اقدام به تعویض آن به قطعه مشابه بکنید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
سریز کردن آب از پکیج بوتان
Author Rating
51star1star1star1star1star
برچسب‌ها:, ,

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر