علت صدای زیاد پکیج بوتان

  تاریخ نوشته: ۰۷ , مهر , ۱۳۹۷
دسته بندی: پکیج
    اشتراک گزاری:
علت صدای زیاد پکیج بوتان

علت صدای زیاد پکیج بوتان:

 

چراغ سبز بر روی صفحه کنترل دستگاه نمایشگر روشن بودن پکیج می باشد،

در صورت عدم روشن شدن پکیج ابتدا به دنبال علت بگردید، این مورد می تواند ناشی از مشکلات اتصال برق و گاز، وجود هوا در لوله گاز (احتیاج به هواگیری دارد) و یا ناشی از عدم تنظیم ترموستات باشد.

 

اگر چراغ قرمز بر روی پکیج خودنمایی کند، نشانی از وجود عیب و اشکال در دستگاه است، درصورت روشن شدن این چراغ کلید راه اندازی مجدد را فشار دهید درصورت قرمز ماندن چراغ برای عیب یابی از تکنسین مجرب کمک بگیرید.

قبل از تعمیر به دفترچه راهنمای پکیج رجوع کرده و از مشخصات فنی و نیز جدول عیب یابی دستگاه اطلاع حاصل فرمایید، آگاهی از اطلاعات مخصوص به هر پکیج به تعمیر آن کمک شایان توجهی خواهد کرد.

 

درصورت قطع شدن مرتب دستگاه دودکش و مسیر آن را بررسی کنید، مسیر آن را باز کرده و اگر دودکش احتیاج به تعویض دارد حتما از دودکش مناسب با پکیج و اصل استفاده کنید.

در نهایت از انجام کار صحیح پکیج مطمئن شده و با رعایت نکات ایمنی آن را روشن کنید

.

پرسش های رایج

شعله های پکیج در حالت آب گرم مصرفی زیاد نمی شوند و NTC در خارج از دستگاه به خوبی عمل کرده اما روی دستگاه عمل نمی کند، چه باید کرد؟

وجود رسوب در پکیج مانع از این می شود که NTC دمای آب را به درستی بخواند، دلیل دیگر بالا نرفتن شعله می تواند ناشی از جا نرفتن سیمهای ماژوله باشد.

 

مدار گرمایش تولید صدا می کند، مشکل از چیست؟

وجود هوا در سیستم و یا کم بودن فشار باعث ایجاد سر و صدا در پکیج می شود، با استفاده از یک آچار هواگیری و پیچاندن آن برخلاف عقربه های ساعت هوای اضافی را خارج کرده و پس از خروج مقداری آب از رادیاتور آن را ببندید.

 

چرا رادیاتورها در تابستان هم گرم می شوند؟

اگر یرهای رفت و برگشت رادیاتور باز باشند این مشکل پیش می آید، آنها را بررسی کرده تا از چرخیدن آب در رادیاتورها و درنتیجه گرم شدن آنها جلوگیری شود.

 

اگر سیستم آب گرم مصرفی دچار یخ زدگی شد چه کاری انجام دهیم؟

آب موجود را تخلیه کرده و از ضد یخ مخصوص استفاده کنید، همچنین ممکن است مشکل اصلی از سیستم مشخص کردن درجه حرارت باشد که درجه حرارت را به درستی نشان نداده است و درنتیجه از فعال شدن پمپ، چرخش آب و روشن شدن مشعل جلوگیری کرده است.

 

پکیج ایران رادیاتور در هنگام روشن شدن صدای زیادی تولید می کند…

 

بهتر است فن را باز کنید ، تمیز کنید و محکم در جای خود پیچ کنید. در ضمن در زیر فن موادی به عنوان عایق صوتی کار برده می شود که ممکن است خراب شده باشد.

 

در شرایطی هم ممکن است به علت ضربه خوردن و یا فشار برامدگی محل نصب پکیج قاب اصلی پکیج خم شده باشد و به بدنه دستگاه چسبیده باشد که باید صاف شود.

 

اتصالات زیادی در پکیج هم ممکن است به دلیل کار کرد شل شده باشند، سیمی به پروانه گیر داشته باشد و یا خود پکیج کلا محکم بسته نشده باشد و با جایی مجاورت داشته باشد که باعث صدا می شود.

 

در موارد کمی دیده شده که رسوب مبدل هم می تواند مشکل ساز باشد و ایجاد صدا بکند. یا در برخی مواقع می توانیم مشکل را در فشار مدار گرمایش جستجو کنیم. مثلا اگر فشار مدار پایین باشد و پکیج بصورت بی آب کار کند صداهای عجیبی می کند. حتی ممکن است گیج فشار خراب شده باشد و این موضوع را تشخیص ندهد.

 

از دلایل دیگری که می تواند باعث صدا در پکیج ایران رادیاتور شود و سوابق ما این موضوع را نشان داده موارد زیر می باشد:

 

علت صدای زیاد پکیج بوتان

 

فشار نا مناسب گاز
خراب بودن شیر ماژوله
خراب بودن برخی از اورینگ ها و سوپاپ شوفاژ ها
وجود هوا در مدار گرمایش

استفاده از رادیاتور های نا مرغوب
اجرای گرمایش از کف بصورت اشتباه و یا با لوله بی کیفیت
محیط نا مناسب نصب پکیج

دلایلی که می توانند باعث صدا در پکیج شوند حتی به غیر از موارد فوق هم دیده شده است. تخصص بالا سرویسکار پکیج عامل مهمی است که به شما کمک خواهد کرد بدون اشتباه و با یک بررسی دقیق مشکل صدا را بر طرف کنید. در ضمن بهتر است در سرویس دوره ای پکیج عوامل ظاهری پکیج بررسی شود.

 

علت صدای زیاد پکیج بوتان

برچسب‌ها,

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر