لوله کشی شوفاژ بوتان

  تاریخ نوشته: ۲۱ , آذر , ۱۳۹۷
دسته بندی: شوفاژ
    اشتراک گزاری:
لوله کشی شوفاژ بوتان

انواع روش های موجود در لوله کشی شوفاژ بوتان:

 

۱٫ لوله کشی شوفاژ به روش کلکتوری.

۲٫ لوله کشی شوفاژ با لوله های پلیمر.

۳٫ لوله کشی شوفاژ با لوله های ۵ لایه.

 

لوله کشی روکار شوفاژ بوتان:

در گذشته سیستمهای گرمایشی ساختمان ها اغلب بخاری بوده و در مواردی که ساختمان از واحدهای زیادی تشکیل می شده است موتورخانه و شوفاژخانه بوده است. هر کدام از سیستمهای قدیمی ایرادات خود را داشته و دارند. لوله کشی شوفاژخانه به دو صورت روکار و توکار در محل های مختلف اجرا می شود. به دلیل بالارفتن هزینه و صرف زمان در لوله کشی شوفاژ توکار، در بعضی موارد از لوله کشی روکار شوفاژ استفاده می شود.

برای آشنایی با نحوه کار شوفاژخانه، مطالعه مقالات شوفاژخانه چگونه کار میکند و کارکرد شوفاژخانه را برای شما خوانندگان گرامی توصیه می کنیم.

 

عیوبی که در سیستم های گرمایشی قدیم وجود داشته:

به دلیل گران شدن قیمت سوخت و مصرف زیاد گاز، دیگر استفاده از بخاری مقرون به صرفه نمی باشد.

موتورخانه ها و شوفاژخانه های قدیمی دارای لوله کشی های آهنی و گالوانیزه بوده اند که به مرور زمان دچار فرسودگی شده اند.

زنگ زدگیِ داخل لوله های آهنی باعث انباشته شدن جرم در داخل لوله ها و مسدود شدن مسیر آب گرم و در نتیجه خوب کار نکردن شوفاژها می شود.

به عنوان یك اصل كلی در لوله کشی، به هیچ وجه مجاز به انتخاب مسیر افقی بر روی دیوار در عملیات لوله­ كشی توكار لوله های نیوپایپ نیستیم. بنابراین، این لوله­ ها بایستی مسیرهای افقی را در كف طی كرده و دقیقا از زیر موقعیت مکانی شیر آلات ساختمانی وارد اتصالات نصب شده در دیوار شوند.

همچنین به هیچ وجه، نمی توانیم وزن اضافی روی لوله­ های نصب شده سیستم لوله­ كشی نیوپایپ اعمال نماییم. به همین دلیل، قرار گیری وزن شیرهای اصلی و فرعی واحدها، وزن شیر آلات بهداشتی، وزن كلكتورها و … بر روی لوله­ ها به هیچ عنوان مجاز نیست و در اینگونه موارد بایستی از یک سری صفحات نصب مخصوص برای تحمل وزن سایر تجهیزات استفاده كرد.

در حال حاضر از لوله های پلی اتیلن و لوله های ۵ لایه برای مسیرهای لوله کشی بویژه در رادیاتورها استفاده می شود. برای جلوگیری از آسیب های بیشتر و همچنین کاهش هزینه های اضافی توصیه ما بجای استفاده از رادیاتورها با لوله کشی های قدیمی و جایگزینی عالی برای بخاری، لوله کشی روکار و استفاده از پکیج با تکنولوژی روز می باشد؛ که در این عملیات لوله های فرسوده قدیمی در جای خود باقی مانده و برای جلوگیری از خرابی بیشتر و نم زدگی ساختمان، آب داخل آنها تخلیه شده و مسدود می شوند و در کمترین زمان لوله کشی روکار با طراحی مناسب و با هزینه ای کمتر انجام می شود.

با توجه به مدفون بودن لوله های توکار و احتمال پوسیدگی این لوله ها و غیرقابل بهره برداری بودن لوله های قدیمی، در پاره ای از اوقات مجبور به لوله کشی مجدد می شویم.

از سویی دیگر، عدم وجود سیستم لوله کشی شوفاژ توکار و تبدیل شدن سیستم گرمایشی آبگرمکن – بخاری به پکیج نیز به وجودآوردنده این الزام برای ما محسب می شود. در این گونه مواقع و با توجه به قیمت اجرا و دستمزد عملیات ساختمانی، هزینه تمام شده لوله کشی توکار شوفاژ بسیار گران خواهد شد. از این رو اجرای لوله کشی شوفاژ و پکیج روکار یکی از بهترین راه ها برای سیستم رادیاتوری است.

برچسب‌ها:

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر