مزايای استفاده از دستگاه ضد رسوب الکترونیکی بوتان

  تاریخ نوشته: ۰۸ , مهر , ۱۳۹۷
دسته بندی: بوتان سنتر
    اشتراک گزاری:
مزايای استفاده از دستگاه ضد رسوب الکترونیکی بوتان

مزايای استفاده از دستگاه ضد رسوب الکترونیکی بوتان چیست؟

مزايای استفاده از دستگاه ضد رسوب الکترونیکی بوتان رسوب آب، در طول شبانه روز بدون آنکه ما متوجه شویم، آرام، آرام درون لوله ها و سیستم های پکیج و آبگرمکن را می پوشاند و به تدریج محل عبور آب را مسدود می کند.

 

ضد رسوب الکترونیکی علاوه بر جلوگیری از رسوب گذاری در لوله ها و اجزای داخلی دستگاه به تدریج رسوب های قبلی را نیز پاک می کند و از پوسیدگی قطعات فلزی جلوگیری می کند و محافظ پكیج ، آبگرمكن و تاسیسات حرارتی و برودتی شما می باشد.

 

دستگاههای ضد رسوب الکترونیکی جهت کم شدن احتمال رسوب دهی مواد محلول در آب ساخته شده است و در مورد مواد معلق در آب هیچ تاثیری ندارد.

 

مزايای استفاده از دستگاه ضد رسوب الکترونیکی بوتان

ویژگیهای خاص

ضدرسوب الکترونیکی با استفاده از امواج الکترومغناطیس بر روی نیروی بین ملکولی ذرات کلسیم اثر گذاشته و نیروی چسبندگی را به نیروی پیوستگی تبدیل می کند حاصل این فرایند بوجود آمدن ذرات آرگونیت بوده و رسوبات حاصل از مواد محلول در شرایط معمول تشکیل نمی گردد.

با نصب صحیح دستگاه ضدرسوب موارد ذیل حاصل می شود :

جلوگیری از تشکیل رسوب
جدا نمودن رسوبات قبلی به مرور زمان
افزایش بازدهی مبدل های حرارتی
کاهش خوردگی و افزایش طول عمر لوله ها و تجهیزات

دستگاه الکترومغناطیس برای مدتی معین روی آب تاثیرگذار بوده و به همین خاطر فاصله معینی را جوابگو هستند، پس محل نصب دستگاه بسیار مهم می باشد تا بهترین جواب از دستگاه گرفته شود، به همین منظور دستگاه در نزدیکترین محل به مصرف کننده نصب می شود مثلا برای پکیج، ورودی آب سرد (یک واحد آپارتمان را تحت پوشش قرار می دهد).

تفاوت بین دستگاه مغناطیس و الکترومغناطیس در چیست؟

دستگاههای مگنتی، شار محدودی دارند و حوزه و توان محدودی را به وجود می آورند فقط در یک محدوده نظم ایجاد می کنند و توانشان به مرور زمان ضعیف می شود . محدودیت نصب روی لوله دارد فقط باید پلی اتیلن باشد .

فرق بین دستگاه ضدرسوب الکترونیکی با پلی فسفات؟

 

پلی فسفات مواد شیمیایی است و نیاز به احیا و شارژ مجدد دارد، در حالی که الکترومغناطیس نیاز به موادی ندارد و تاثیر فیزیکی روی آب می گذارد، وقتی آب از یک دمایی بالاتر رود پلی فسفات عمل نمیکند وگاهی اوقات در اثر سرمای محیط می ترکد.

توجه :
گرچه پلی فسفات به شکلی شیمیایی مانع از چسبیدن رسوب به سطوح داخلی لوله ها می شوند، ولی باید توجه داشت که کارتریج های غیراستاندارد و ارزان قیمت پلی فسفات به سطوح مسی آسیب زده و نهایتاً کریستالهای پلی فسفات کوچک شده وارد پکیج می شوند و می تواند باعث بروز مشکل شود . درضمن مخازن پلی فسفات بستر مناسبی برای رشد جلبک به شمار میروند.

 

مزايای استفاده از دستگاه ضد رسوب الکترونیکی بوتان

Summary
Review Date
Reviewed Item
مزايای استفاده از دستگاه ضد رسوب الکترونیکی بوتان
Author Rating
51star1star1star1star1star
برچسب‌ها:, ,

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر