مزایا و موارد استفاده از پکیج های برقی

  تاریخ نوشته: ۰۸ , مهر , ۱۳۹۷
دسته بندی: پکیج
    اشتراک گزاری:
مزایا وموارد استفاده از پکیج های برقی

مزایای پکیج برقی و نکات قابل توجه

مزایا و موارد استفاده از پکیج های برقی با در نظر گرفتن میزان هزینه ی هر یک از انواع انرژی مانند گاز و برق، حتما به این فکر کرده اید که آیا سیستم گازسوز، مناسب منزل شماست یا سیستم برقی. در این راهنما ما به طور کامل، پکیج های برقی را مورد بررسی قرار دادیم و معایب و مزایای آن را به طور مجزا مشخص کردیم.

تا مشتریان پس از مطالعه این راهنما پاسخ این سوال که آیا پکیج برقی، مناسب خانه ی من است را بتوانند پاسخ دهند.

خلاصه ای از پکیج های برقی

روند کار پکیج های برقی به طور کلی همانند پکیج های گازی می باشد با این تفاوت که در پکیج گازی، آب با انرژی گاز گرم می شود ولی در پکیج برقی با برق. همین تفاوت باعث شده که پکیج برقی گزینه ی ایده آلی برای مکان هایی باشد که دسترسی به گاز شهری ندارند و یا اجازه استفاده از پکیج های گازی را ندارند.

مزایا و موارد استفاده از پکیج های برقی

راندمان بالا

یکی از مهم ترین دلایل اینکه پکیج برقی با استقبال خوبی مواجه شد، راندمان بالای آن، نسبت به انواع دیگر پکیج ها است. به علت اینکه در پکیج برقی هیچ دودی همانند پکیج های گازی ایجاد نمی شود، گرمای تلف شده آن چنانی هم ندارند. به همین دلیل راندمان بالای ۹۹% را دارا می باشند.

عدم احتیاج به گاز:

بیشتر از ۵ میلیون خانه در ایران دسترسی به گاز شهری ندارند. این به این معنی است که پکیج برقی گزینه مهمی در تامین آب گرم بهداشتی و گرمایشی می باشد. همچنین در خیلی از موارد مجوز استفاده از پکیج برقی به دلیل متراژ پایین و خطر های ناشی از استفاده از آن داده نمی شود. پس پکیج های گازی به نسبت برقی، پر خطر و پر هزینه می باشند.

ابعاد کوچک:

معمولا ابعاد پکیج های برقی به نسبت پکیج های گازی کمتر می باشد. و دلیل این کوچکتر بودن عدم نیاز آن ها به دودکش می باشد. به دلیل همین ابعاد کم، زیبا تر می باشند. انعطاف بیشتری در محل نصب خواهند داشت و دیگر نیازی به نزدیک بودن به دیوار خارجی وجود ندارد.

هزینه راه اندازی پایین:

این واقعیت که پکیج برقی نیاز به دودکش ندارد باعث می شود هزینه نصب آن نیز به نسبت پکیج های گازی پایین تر باشد. اگر شما در منزلتان لوله کشی گاز نداشته باشید، تفاوت هزینه راه اندازی پکیج گازی و برقی بسیار قابل توجه خواهد بود و مشاهده خواهید کرد پکیج برقی بسیار به صرفه تر است.

بدون صدا:

به دلیل اینکه داخل پکیج برقی هیچگونه المان متحرکی وجود ندارد، صدایی نیز از خود تولید نمی کند و فوق العاده بی صدا کار می کند.

هزینه تعمیر و نگهداری پایین:

پکیج های برقی به دلیل این که دارای قطعات مکانیکی کمی می باشند، قطعات آن ساییده و خورده و فرسوده نمی شوند. به همین دلیل هزینه تعمیر و نگهداری آن ها پایین می باشد. و عیب یابی آن، به دلیل برقی بودن دستگاه آسانتر می باشد. نهایتا ایراد از یکی قطعات روی برد خواهد بود که به راحتی قابل تعویض می باشد.

نکاتی که در رابطه با پکیج های برقی باید در نظر گرفت:

برای سطوح بالای مصرف آب مناسب نیستند:

واقعیت امر این می باشد که پکیج های برقی برای مصارف در سطوح بالا مناسب نیستند و ظرفیت محدودی در گرم کردن مقدار زیادی آب در یک زمان دارند. این به این معنی می باشد که مکان هایی با وسعت بزرگ یا مصرف زیاد بهتر است با پکیج های گازی تجهیز شوند.

بیشتر شدن قبض برق:

برق گران تر از گاز است. این مسئله باید در نظر گرفته شود. ولی این به این معنی نیست که در صورت استفاده از پکیج برقی باید قبض هایی با رقم های بالا را پرداخت کنید. زیرا راندمان ۹۹ درصدی پکیج برقی این اختلاف تعرفه را جبران می کند.

تردید در مورد تاثیر روی محیط زیست:

این نکته که پکیج برقی، از انرژی برق برای گرم کردن آب استفاده می کند و مانند پکیج های گازی مواد آلاینده تولید نمی کند، غیر قابل انکار است. ولی اگر از یک سطح بالاتر به موضوع نگاه کنیم، این موضوع که آیا تولید خود برق چقدر سازگار با محیط زیست است مطرح می شود. پس نتیجه این که اگر تولید برق خود سازگار با محیط باشد، بدون شک پکیج برقی کاملا سازگار با محیط است.

انجام نشدن عملیات بدون برق:

از آنجایی که پکیج های برقی صرفا با برق کار می کنند، در صورت قطعی برق، سیستم خاموش می شود ممکن چند ساعت امکان استفاده از آب گرم وجود نداشته باشد.

 

مزایا و موارد استفاده از پکیج های برقی

و لازم به ذکر است که پکیج برقی در ایران تولید نمیشود و فقط محض اطلاع رسانی شما خواننده عزیز از آن صحبت کردیم..

Summary
Review Date
Reviewed Item
مزایا و موارد استفاده از پکیج های برقی
Author Rating
51star1star1star1star1star
برچسب‌ها:,

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر