مزيتها و قابليتها هواگیری پکیج بوتان

  تاریخ نوشته: ۰۸ , مهر , ۱۳۹۷
دسته بندی: شوفاژ
    اشتراک گزاری:
مزيتها و قابليتها هواگیری پکیج بوتان

شوفاژ چیست و چطور کار می کند؟

مزيتها و قابليتها هواگیری پکیج بوتان : شوفاژ یا سیستم حرارت مرکزی با استفاده از اصول اولیه ترمودینامیک طراحی شده و ابزاری است برای گرمایش ساختمان ها. سیستم شوفاژ به طور معمول شامل اجزای زیر است:

 

موتورخانه یا شوفاژخانه شامل:

 

منبع انبساط موتورخانه
دیگ و مشعل
پمپ
منبع دو جداره
رادیاتورهای شوفاژ (همان هایی که در اتاق هستند و برای هواگیری شوفاژ سراغشان می رویم)
نشانگرها و کنترل کننده ها مانند شیر رفت و برگشت رادیاتور

لوله های شوفاژ از موتورخانه تا رادیاتور:

طرز کار به این صورت است که آب توسط مشعل گازسوز (قدیمی تر ها گازوییل سوز) در دیگ در موتورخانه گرم می شود. این آب از طریق لوله ها و در شرایطی که شیر رفت و برگشت رادیاتور باز باشد به داخل رادیاتور می رود.

رادیاتور شوفاژ با پره های زیادش سطح تماس مناسبی با محیط ایجاد می کند و سطح تماس زیاد رادیاتور شوفاژ سبب می شود که حرارت آب به هوای اطراف شوفاژ منتقل شود و دمای آب گرم شده کاهش یابد.

 

سپس آبی که دمای خود را از دست داده از طریق شیر رفت و برگشت رادیاتور به موتورخانه می رود و دوباره گرم می شود و این چرخه دایما تکرار می شود.

 

اگر از علوم تجربی مدرسه یادتان مانده باشد ما سه روش برای انتقال حرارت داریم:

رسانش، تابش و همرفتی. در موتورخانه شوفاژ آب از طریق تابش مشعل گرم می شود، در سطح رادیاتور شوفاژ حرارت آب از طریق رسانش به هوای کنار رادیاتور منتقل می شود و سپس با استفاده از جریان همرفتی به تمام محیط خانه انتقال می باید. در واقع شوفاژ هوشمندانه از هر سه روش انتقال حرارت برای گرم ردن خانه ما استفاده می کند.

 

هواگیری شوفاژ در چه مواقعی باید انجام شود؟

معمولا هر سال ابتدای پاییز که مدیر ساختمان می خواهد شوفاژ را راه بیاندازد بحث هواگیری شوفاژ مطرح می شود. هواگیری شوفاژ در واقع تخلیه ی فیزیکی هوای جامانده در سیستم شوفاژ در لوله ها و رادیاتور است که مانع جریان مناسب آب در رادیاتور شوفاژ می شود و در نتیجه روی عملکرد سیستم تاثیر منفی می گذارد.

 

معمولا نشانه این امر این است که بعضی رادیاتور های شوفاژ گرم هستند و بعضی سرد. یا در یک رادیاتور شوفاژ بعضی پره ها گرم هستند و بعضی دیگر سرد. این ها معمولترین نشانه هایی هستند که به شما می گویند نیاز به هواگیری شوفاژ دارید.

 

آشنایی با پکیج و انواع آن:

 

پکیج به دستگاهی گفته می‌شود که در منازل و ادارات جایگزین موتورخانه های قدیمی شده است و وظیفه آن تامین گرمایش منزل و آب گرم ساختمان می باشد.

اگرچه در برخی از شهرها و مناطق کشور هنوز از انواع بخاری برای گرم کردن ساختمان استفاده می‌کنند ولی امروزه با توسعه فرهنگ آپارتمان نشینی و برای صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها از سیستم های گرمایشی نوین استفاده می کنند.

امروزه استفاده از پکیج به دلیل اینکه فضای کمی را در منزل اشغال می کند و همچنین دارای ایمنی بالاتری می باشد، رواج بیشتری یافته و جایگزین فوق العاده خوبی برای آبگرمکن های دیواری و ایستاده نیز شده است و نکته مهم تر اینکه در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها تاثیر چشمگیری داشته است.

 

انواع پکیج عبارتند از:

دیواری
زمینی
انواع شوفاژ

پکیج های دیواری و زمینی خود به انواع گاز سوز، گازوئیل سوز، و برقی تقسیم بندی می‌شوند. که انواع گازسوز به دو نوع دیواری و زمینی بدون صدا و انواع گازوئیل سوز به نوع زمینی که قابلیت نصب در انباری یا موتورخانه کارا دارد که خارج از واحد مسکونی نصب می گردد، تقسیم می شوند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
مزيتها و قابليتها هواگیری پکیج بوتان
Author Rating
51star1star1star1star1star
برچسب‌ها:,

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر