نحوه ی کارکرد شیر مدولار در پکیج بوتان

  تاریخ نوشته: ۱۱ , آذر , ۱۳۹۷
دسته بندی: پکیج, قطعات پکیج
    اشتراک گزاری:
نحوه ی کارکرد شیر مدولار در پکیج بوتان

نقش شیر مدولار در پکیج دیواری بوتان:

 

در این مطلب قصد داریم نحوه ی کارکرد شیر مدولار در پکیج بوتان را توضیح دهیم:

 

با برق دار شدن سیم پیچهای مدولار، هسته F به سمت پایین کشیده می شود و روزنه E کوچکتر می گردد و شعله افزایش می یابد. وقتی ما با آچار تخت، مهره را به سمت پایین می چرخانیم.

مقدار حرکت هسته F را به سمت پایین افزایش می دهیم، بطوری که بتواند با نیروی مغناطیس، روزنه ۵ را تقریباً مسدود نماید و ما حداکثر شعله را داشته باشیم. برای گرم کردن سریع اب سرد شهر، پکیج باید با حداکثر توان کار نماید.

از همین برای تنظیم حداکثر شعله، بهترین گزینه آن است که شیر آب گرم مصرفی را بطور کامل باز کنیم تا ما بتوانیم توسط مهره، حداکثر شعله دلخواه خود را تنظیم نماییم.

 

نکته: اگر سیم پیچ ها با مقدار جریان بالا، مغناطیس گردند، مسیر ۵ به سرعت، باریک می شود و شعله با صدا تشکیل می شود و خیلی سریع به حداکثر می رسد.

ولی اگر مقدار جریان در سیم پیچ ها به آرامی افزایش بیابد، نیروی مغناطیس به آرامی افزایش می یابد و هسته F کم کم مسیر ۵ را محدود می کند و شعله به آرامی به مقدار دلخواه می رسد.

توضیح: بعد از برق دار شدن سیم پیچ ها (مغناطیس شدن آنها)، هسته F به پایین جذب می شود و روزنه ۵ کوچک می شود. (به موقعیت هسته F در H و فاصله k قبل از برقدار شدن و پس از آن توجه نمایید).

نکته: حداکثر فشار گاز ورودی به شیر گاز، ۶۰ میلی بار می باشد.

مقدار فشار گاز خروجی در شیر گاز ۸۴۵ SIGMA بین ۱ الی ۳۷ میلی بار می باشد (توضیح این مقدار به شرطی صادق می باشد که شیر گاز بطور افقی در مسیر نصب شده باشد)
سیم پیچ های EV1 و EV2 با ولتاژ ۲۳۰ ولت و فرکانس ۵۰ هرتس تغذیه می شوند. شیر مدولار گاز با برق مستقیم (DC 24) کار می کند.

 

نحوه ی کارکرد شیر مدولار در پکیج بوتان

نحوه ی کارکرد شیر مدولار در پکیج بوتان

 

در محل اتصال رگلاتور فشار (موازنه کننده محفظه احتراق) بروی شیرگازی، شیلنگ پلاستیکی نصب می شود و این شیلنگ درست به زیر محفظه احتراق پکیج متصل می گردد.

حال اگر هوای کافی در محفظه احتراق وارد شود، هوا از طریق همان شیلنگ وارد محفظه بالای دیافراگم E می شود و دیافراگم را به سمت پایین متمایل می کند در نتیجه روزنه ۵ کوچکتر می شود و مقداری به قدرت شعله افزوده می شود.

اگر هوای محفظه برای احتراق کم شود، فشار هوا بروی دیافراگم E برداشته می شود (فشار هوا کمتر از نیروی فنر می شود)، روزنه ۵ به مقدار اولیه برمی گردد و شعله کاهش می یابد.

از همین جهت می باشد که برای تنظیم حداقل و حداکثر شعله می بایست شیلنگ متصل به شیرگاز (لوله هوا) را بیرون بیاوریم تا فشار هوا وجود نداشته باشد و آنگاه شعله را تنظیم نماییم.
لازم به ذکر می باشد که در پکیج های با محفظه احتراق باز، در محل اتصال رگلاتور فشار، نیازی به نصب شیلنگ نمی باشد.

برچسب‌ها, ,

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر