آی سی در برد پکیج های بوتان

  تاریخ نوشته: ۲۱ , آذر , ۱۳۹۷
دسته بندی: بوتان سنتر
    اشتراک گزاری:
پکیج های آی سی بوتان

آی سی در برد پکیج های بوتان:

یکی از راه های اصلی تشخیص نوع پکیج آی سی ، نصب آن روی برد مدار چاپی است . همه پکیج ها به دو صورت نصب می شوند: مونتاژ داخلی (مونتاژ DIP) و مونتاژ سطحی (مونتاژ SMD) پکیج های نصب داخلی عموما بزرگتر و استفاده از آن آسان تر است. آن ها به این صورت طراحی شده اند که یک طرف قطعات نصب بشود و از طرف دیگر قطعات لحیم شوند.

 

مدارهای مجتمع (IC):

IC سنگ بنای قطعات الکترونیک مدرن است . آن ها معمولا قلب و مغز اکثر بردهای مدار چاپی هستند . آن ها به شکل تراشه های کوچک و سیاه رنگی هستند که که شما می توانید در همه جای برد PCB روی مدار پیدا کنید.از آن جایی که اهمیت آن ها در مدارات الکترونیکی غیر قابل انکار است.بهتر است IC (آی سی) و ساختمان داخل آن را بهتر بشناسیم.

آی سی مجموعه ای از مقاومت، ترانزیستور، خازن و… است که همه این ها برای رسیدن به یک هدف مشترک در یک تراشه کوچک پر شده وبه هم متصل شده است، آن ها انواع مختلفی دارند :

single-circuit logic gates, op amps, 555 timers, voltage regulators, motor controllers, microcontrollers, microprocessors, FPGAs…

 

مطالب پوشش داده شده در این بخش:

 

ساختار آی سی (IC)

پکیج های رایج آی سی (IC)

شناسایی آی سی (IC)

استفاده های متداول آی سی (IC)

 

IC یکی از مسائل مهم و اساسی در حوزه الکترونیک است . آن ها با توجه به دانش های پیشین طراحی شده اند، بنابراین اگر شما با این مسائل آشنا نیستید، برای شروع بهتر است مطالب زیر را مطالعه کنید.

۱٫مدار چیست

۲٫پلاریته

۳٫مقاومت

۴٫خازن

۵٫ترانزیستور

۶٫داخل IC

 

وقتی به IC فکر میکنیم ، تراشه کوچک مشکی را تصور می کنیم . اما داخل این تراشه چیست؟

 

اصلی ترین جزء IC مجموعه ایی از لایه بندی های ویفرهای نیمه هادی، فلز مس و دیگر مواد که به ترانزیستور، مقاومت یا دیگر اجزاء روی مدار متصل است. مجموعه ای از برشهای تشکیل دهنده این ویفر ها die نامیده می شود.

در حالی که خود IC کوچک است ، ویفرهای نیمه هادی و لایه های مسی که شامل آن می شود بسیار نازک است و اتصالات بین لایه ها بسیار پیچیده است.

برش های die ic برای مونتاژ قطعات الکترونیک شامل مونتاژ SMD، مونتاژ DIP و… متصل کردن بسیار کوچک اند تا حدی که امکان لحیم کردم و اتصال به صورت مستقیم را ندارند برای سهولت در امر لحیم کاری و اتصال die ها را در پکیج ها قرار دادند. برش های کوچک و ظریف die داخل پکیج های IC که در تراشه های سیاه که همه ما با آن آشنایی داریم جا دارد.

پکیج های آی سی (IC)

پکیج ها ، بسته هایی هستند که IC DIE و splays را داخل یک دستگاه جای داده و ارتباط با آن ها را آسان تر کرده است. اتصالات خارجی DIE از طریق یک قطعه کوچک از سیم های طلا به یک پد یا پین در پکیج متصل است.

پکیج ها انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها منحصر به فرد در ابعاد ، تعداد پین ، نصب و استقرار است.

تمام IC ها قطبی هستند و همه پین ها از نظر مکان ، عملکرد منحصر به فرد دارند. این به این معنی است راه های کمی برای تعیین پین ها وجود دارد . برای پیدا کردن اولین پین در اکثر آی سی ها می توان از محل بریدگی و یا نقطه ای روی لبه IC استفاده می شوند.

 

 

برچسب‌ها:

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر