چگونه رادیاتورهای شوفاژ بوتان را هواگیری کنیم؟

  تاریخ نوشته: ۰۸ , مهر , ۱۳۹۷
دسته بندی: شوفاژ
    اشتراک گزاری:
چگونه رادیاتورهای شوفاژبوتان را هواگیری کنیم؟

چگونه رادیاتورهای شوفاژ بوتان را هواگیری کنیم؟

چگونه رادیاتورهای شوفاژ بوتان را هواگیری کنیم؟ برخی اوقات ممکن است سیستم گرمایش و پکیج منزل یا محل کارتان روشن باشد ولی شوفاژها به خوبی گرم نشوند.

چگونه رادیاتورهای شوفاژ بوتان را هواگیری کنیم؟همچنین ممکن است قسمتی از شوفاژ گرم شده و طرف دیگر سرد بماند. علت وقوع این مشکل محبوس شدن هوا در داخل شوفاژ می­ باشد. این مشکل بسیار رایج بوده و به آسانی قابل حل است.

در این شرایط هواگیری شوفاژ باید انجام گیرد. با خواندن این مطلب و انجام قدم به قدم مراحل گفته شده، بدون نیاز به تعمیرکار می­ توانید هواگیری شوفاژ را انجام دهید.

 

خیلی از ما از شوفاژ یا پکیج برای گرم کردن خانه استفاده می کنیم که با گرم کردن آب و به جریان انداختن آن در رادیاتورها خانه را گرم می کنند. اما گاهی پیش می آید که با وجود دمای خوب آب و عدم وجود مشکل در لوله کشی خانه، رادیاتورها به خوبی گرم نمی شوند. ….

 

ممکن است مشکل خیلی کوچک ایجاد شده، جمع شدن هوا در لوله های رادیاتور باشد که به آسانی با هواگیری رادیاتورها حل می شود….

 

چگونه رادیاتورهای شوفاژ بوتان را هواگیری کنیم؟

 

۱ اگر فرش تان زیر رادیاتور است آن را کنار بزنید و زیر رادیاتور دستمالی پهن کنید و یا با پوششی پلاستیکی روی فرش را بپوشانید.این اقدامات صرفا جنبه احتیاطی دارند.پیچ مخصوص باز کردن رادیاتور و یک ظرف که بتوانید آن را به راحتی زیر پیچ بگیرید را محیا کنید.

 

۲هواگیری رادیاتور:

به کمک پیچ گوشتی مخصوص پیچ رادیاتور را کمی باز کنید تا هوای داخل آن خارج شود اما نه به گونه ای که آب با شدت از رادیاتور بیرون بپاشد و همه جا را خیس کند.

۳ ظرف را زیر محل خروج آب بگیرید؛ با دیدن بیرون ریختن مقداری آب از رادیاتور گمان نکنید کار تمام است و هواگیری رادیاتور تمام شده است. باید چند مرحله آب از رادیاتور خارج شود تا تمام هوای بین لوله ها تخلیه شود.

 

۴ پس از اطمینان از خروج کامل هوای رادیاتور پیچ را محکم سرجایش ببندید.

چگونه رادیاتورهای شوفاژ بوتان را هواگیری کنیم؟

Summary
Review Date
Reviewed Item
چگونه رادیاتورهای شوفاژ بوتان را هواگیری کنیم؟
Author Rating
51star1star1star1star1star
برچسب‌ها:, , ,

بدون دیدگاه


دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :

برای اطلاع از خدمات بوتان سنتر با شماره 09195814346 تماس بگیرید

شماره انبار
بوتان سنتر